Для лікування та корекції зору у закладі функціонує ортоптичний кабінет, оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням, використовуються спеціальні комп’ ютерні програми.

Лікування та корекція зору  здійснюється лікарем-офтальмологом та медичною сестрою - ортоптисткою.

Медична сестра - ортоптистка проводить оклюзію дітям, слідкує за їх станом  протягом дня, виконує лікувальні процедури, згідно призначень лікаря.

В процесі роботи медсестра - ортоптистка використовує офтальмологічну апаратуру, яка встановлена в кабінеті.

Тифлопедагоги щоденно проводять корекційно - виховну роботу, мета якої - формування у дошкільників з порушеннями зору компенсаторних способів пізнавальної та трудової діяльності, корекція відхилень розвитку, попередження можливих вторинних відхилень, соціальна реабілітація дітей.

Логопеди  працюють над усуненням мовних дефектів, враховуючи характер, ступінь, етіологію порушень зору у кожної дитини, наявність оклюзії, вид функціональної амбліопії, косоокості.

Вихователі здійснюють індивідуальний підхід при організації навчально-виховної  та побутової діяльності з урахуванням рекомендацій офтальмолога.

ОСНАЩЕННЯ  ОФТАЛЬМОЛОГІЧНОГО  КАБІНЕТА  ДНЗ № 155

Апарати

Застосування

АПАРАТ   АВМО – 2М

(МІСЦЕВА    БАРОТЕРАПІЯ )

Для покращення періферичного кровообігу, розвитку коллатерального кровообігу, зменшення спазму судин, покращення трофіки тканин

ПРИБОР    «ПАНОРАМА»

Для лікування амбліопії, функціонального недорозвинення сітківки

АПАРАТ    АСО – 2УМ

(КВАНТОВА    ТЕРАПІЯ )

При прогресуючій міопії

АМБЛІОСПЕКЛ     ЛАЗЕРНИЙ

АЛ – 01

Для лікування амбліопії методом безприцільної стимуляції сітківки, цимеарного  м’яза, як лазерний рефрактометр під час масових обстежень, які дають дані рефракції (за допомогою його можна визначити вид рефракції)

МУСКУЛОТРЕНЕР

Для обстеження рухливості очей та проведення тренувальних вправ з метою розвитку рухливості очей.

БІВІЗІОТРЕНЕР

Для підвищення гостроти зору при амбліопії з центральною фіксацією, розвитку і закріплення одночасного і бінокулярного зору

АМБЛІОТРЕНЕР

(ЛЕВЕНЯТКО)    АТР – 1

Для перевірки гостроти зору у маленьких дітей, при проведені вправ при амбліопії, поєднуючи зорові подразники зі звуковими, кінестетичними та тактильними при центральній монокулярній фіксації з метою відновлення і закріплення правильної монокулярної локалізації, при лікуванні косоокості для підвищення  зорової функції макулярної області очного дна

СІНОПТОФОР

Для діагностики та  лікування косоокості

ПРИБОР

«СВІТЛО – ТЕСТ»

Для визначення функціонального стану центральних відділів сітківки та зорового нерва, визначення критичної частоти злиття, миготіння КЧСМ (нормальний показник КЧСМ – 43 + 3 Гц ), диференціальної діагностики. Допомагає виявити початкові зміни, коли клінічно захворювання ще не проявляється і немає змін зорових функцій, допомагає прогнозувати розвиток патологічного процесу, контролювати лікування , вибирати метод лікування. Потрібний у діагностиці відшарування сітківки, тотальної ахроматопсії, невриту і атрофії зорового нерву, глаукоми, амбліопії, діабетичної ретинопатії, металлозу сітківки, судинної патології

ЛІКУВАЛЬНО – ТРЕНУВАЛЬНИЙ

КОМПЛЕКС

«ОЛТК - М»

Для діагностики бінокулярних функцій при косоокості, диплопичного  лікування косоокості на основі  роз’єднання конвергенції і акомодації, хромодіплоптики або способу кольорових світлофільтрів.

Для визначення акомодаційних характеристик ока, запасів відносної акомодації під час діагностики короткозорості, спазма акомодації, далекозорості та інших рефракційних відхилень.

Для лікування короткозорості, спазма акомодації методом оптичних тренувань

СКЛАДНИЙ   СТЕРЕОСКОП

ІЗ   ДЗЕРКАЛОМ

Для проведення лікувальних засобів з метою боротьби з гальмуванням зорових відчуттів, відновлення одночасного зору, відновлення бінокулярного зору,  розвитку фізичних резервів, виявлення і усунення неправильної кореспонденції сітківки, вимірювання та усунення функціональної скотоми, діагностики косоокості, ортоптичного лікування косоокості.

ПРИБОР «МАЛЮК»

Для розвитку м’язового апарату очей, розвитку бінокулярного зору.

«ЩІЛЬОВА   ЛАМПА

З   ТОНОМЕТРОМ»

Для обстеження переднього і заднього відділів ока, включаючи очне дно під великим збільшенням і виявити найменші змінення, проведення вимірів передньої  камери   ока і визначення розташування стороннього тіла і аномалій в очному яблуці по глибині. Апланаційний тонометр застосовується для визначення істинного і тонометричного внутриочного тиску, визначення коефіцієнта регідності оболонок очного яблука.

«Relax»

Для тренування акомодації

КОМП’ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ

«Хрестик» та «Павучок»

Ігровий паттерн-стимулятор для лікування амбліопії

«Цветок»

Для лікування амбліопії та короткозорості у дітей, розвитку уваги, оцінювання швидкості

«Strabismus»

Для лікування косоокості та амбліопії

До відома батьків!

Консультації спеціалістів закладу про особливості виховання дітей з вадами зору та комплекси вправ зорової гімнастики розміщено у розділі "Наш досвід"-"Консультаціі для батьків"

Міні проект
Презентація 1
Презентація 2
Презентація 3
Презентація 4

«  Листопад 2017  »
В нас поки що немає друзів! Якщо бажаєте стати нашим другом, пишіть!
Профіль